Sapanca Turu

UYGUN FİYAT GARANTİSİ

Tur Açıklaması

 

Sapanca Turu

Sapanca, Marmara Bölgesi’nin Sakarya iline bağlı doğal güzellikleriyle ön plana çıkan en küçük ilçesidir. Sapanca’nın doğusunda Adapazarı, kuzeyinde Sapanca Gölü, batısında İzmit ve güney bölgesinde ise Gevye, Samanlı Dağları ve Pamukova ilçesi yer almaktadır.

Sakarya’nın yüz ölücümü olarak en küçük ilçesi olan Sapanca, nüfus yoğunluğu olarak en kalabalık ilçesidir. Bölge turizm faaliyetleri ile ön plana çıkmaktadır. Hem Sapanca’da hem de çevre ilçelerinde her mevsim gezilip görülebilecek yerler mevcuttur.

DAHİL OLAN / OLMAYAN HİZMETLER

  • Araç Ulaşımı
  • Rehberlik Hizmeti
  • İkramlarc
  • Yeme İçme Masrafları
  • Kişisel Harcamalar

Tur Planlaması

1864'te Soçi yöresinden, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz Han'ın fermanı ile Anadolu'ya göç eden, Ubıh boyuna mensup Shapli İmam Ahmet Bey "Muhtar Ahmet" ve beraberinde gelen 10 hane tarafından kurulmuştur.

Doğallığı fazlasıyla hissettiren bir yer olması kadar pek çok ünlü ismin tercih ettiği Sopeli Doğal Yaşam Köyü’nde zamanın nasıl akıp gittiğine siz de inanamayacaksınız

Sapanca Teleferik iki istasyondan oluşmaktadır. Alt istasyonumuz Kırkpınar mevkiinde yer almakta olup üst istasyonumuz Mahmudiye Mahallesi’nde yer almaktadır.

İstanbuldere, kestane ve kayın ağaçlarının arasından akan dere, dere içinden ve kenarından devam eden yürüyüş parkuru, doğa severleri oldukça memnun etmektedir. Özellikle yaz aylarında Sapanca’da doğa ile içiçe vakit geçirmek isteyenler için harika bir yerdir

Türkiye'nin Sakarya ve Kocaeli illerinde yer alan bir göldür. Arifiye, Sapanca, Serdivan ve Kartepe ilçelerinin sınırları içerisindedir.

Diğer Turlarımız