Eskişehir Turu

UYGUN FİYAT GARANTİSİ

Tur Açıklaması

Hareketli sosyal hayatı, zengin kültürü, genç nüfusu, tertemiz caddeleri,850 bin civarı Eskişehir Nüfusu, kaplıcaları, Porsuk Çayı ve yeşilliği ile insanı büyüleyen, uygar bir yaşam denince akla gelen şehir.

Bilecik, Bolu, Ankara, Konya, Afyon, Kütahya ile komşudur. Türkiye’nin en gelişmiş ve çağdaş şehirlerinden biri olan Eskişehir tipik bir Cumhuriyet şehridir. Eskişehir’in Tarihi geçmişi M.Ö.3000 yılına kadar dayandığı için Eskişehir ismi verilmiştir.

DAHİL OLAN / OLMAYAN HİZMETLER

  • Araç Ulaşımı
  • Rehberlik Hizmeti
  • İkramlar
  • Yeme İçme Masrafları
  • Kişisel Harcamalar

Tur Planlaması

TÜRASAŞ Devrim Arabaları Müzesi, Türkiye'nin Eskişehir kentinde bulunan bir ulaşım müzesidir. Müze, 3 Mart 2018 tarihinde Tülomsaş Müzesi adıyla kurulmuş olup Tepebaşı ilçesinde yer almaktadır

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Eskişehir'de merkez Tepebaşı ilçesinde bulunan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içinde yer alan bir hayvanat bahçesidir.

Eskişehir Miniatürk içerisinde Özbekistan'dan Kazakistan'a, Anadolu'dan Balkanlar'a kadar Türk Coğrafyası'nın farklı bölgelerinden birçok eser sergileniyor.

Masal diyarı kalesi, etkinlikler, masallar ve hediyelik eşya dükkanıyla çocuklar için eğlence parkı.

Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evlerdir. Safranbolu, Beypazarı, Göynük gibi yerlerdeki mimari özellik ve motifleri taşırlar. UNESCO dünya mirası listesindedir.

Eskişehir Kurşunlu Camisi ve Külliyesi, Odunpazarı semtinde yer almaktadır. Tarihî Odunpazarı Evleri’nin yanında bulunan külliye ve tarihi evler adeta birbirini tamamlar ve sizi geçmişe götürecek bir yolculuğa çıkartır.

Aksu Dağı'nın kuzey yamacından inen Bayatçık Deresi ile Kütahya - Uşak sınırındaki Murat Dağı'nın kuzey yamacından inen Kızıltaş Suyu'nun birleşmesiyle doğan Porsuk Çayı, 448 kilometre uzunluğu ile Sakarya nehrinin en uzun koludur.

Diğer Turlarımız